Co budete potřebovat po porodu?

Období těsně po narození miminka s sebou nese mnoho změn pro život ženy. Podívejte se, co budete potřebovat v prvních dnech po narození miminka.  

co-budete-potřebovat-po-porodu

1. Speciální spodní prádlo

Ať již se vaše děťátko narodí přirozeně, nebo pomocí císařského řezu, v prvních dnech či týdnech po porodu se speciální spodní prádlo stane nezbytnou součástí vašeho života. Síťkované poporodní kalhotky a poporodní vložky se hodí vždy v několika baleních a měly by být součástí tašky, kterou budete mít nachystanou k odjezdu do porodnice již alespoň měsíc před plánovaným termínem porodu.

 

2. Polštář k sezení

Obrovskou službu dokáže čerstvým maminkám prokázat také poporodní polštář, s jehož pomocí se budete moci již brzy po porodu posadit. Obzvláště po nástřihu hráze je tato pomůcka jedinečným pomocníkem při úlevě od bolesti.

poporodní-polštář-bryndulin

3. Vložky do podprsenky

Už v porodnici se vám budou hodit jednorázové vložky do podprsenky, které zachytí přebytečné mléko, a vy se tak budete cítit pohodlně. Tyto pomůcky budete potřebovat již v porodnici, protože zhruba druhý až třetí den po porodu se prsa nalijí mlékem.

vložky-do-podprsenky-bryndulin

Vložky do podprsenky vás budou provázet celým obdobím kojení, protože mléko se uvolňuje kdykoliv, i v dobu, kdy u sebe miminko nemáte – to je obzvláště nepohodlné, když se pohybujete mimo domov. Naštěstí se již vložky do podprsenky vyrábějí i v jiných než bílých barvách – například v béžové a černé, takže se nemusíte omezovat na nošení bílého spodního prádla.

 

vlozky-do-podprsenky-cerne-bryndulin

 

4. Kojicí podprsenka

Doporučuje se o číslo větší, než jste prozatím zvyklá nosit. Některé maminky dokonce nosí o dvě čísla větší prádlo, než jaké měly před porodem. Kojicí podprsenky jsou mnohem pohodlnější než klasické prádlo, praktické odepínání košíčků vám umožní manipulaci jednou rukou.

 

kojicí-podprsenky-bryndulin

 

5. Kojicí polštář

Maminky si také pochvalují kojicí polštář, s jehož pomocí si upravíte miminko pro různé polohy při kojení, a nebudete je muset po celou dobu držet. Tento polštář slouží maminkám i v posledních týdnech před porodem, protože se dá pohodlně vložit mezi kolena, a ženám se lépe spí – vyzkoušeno. ????

kojící-polštář-bryndulin

6. Příliv dobré nálady

Období po porodu je pro ženu náročné – obzvláště v prvních týdnech se setkáte s novými výzvami, na které vás nikdo dopředu nepřipravil. Nebojte se požádat o pomoc rodinu a známé, a dopřát si chvíli pohody. Vycházka v přírodě, chvíle s kamarádkou, nebo pořádný spánek – odměňte se za to, že jste zvládla novou životní etapu.

Nezapomeňte na seznam věcí do porodnice ZDE.

Všechny tyto pomůcky, ale i mnoho dalšího, co si budete přát pro sebe i vaše miminko, naleznete na jednom místě - Bryndulín.cz se těší na vaši návštěvu.

 

Autorka: Veronika Lanková

 61364747_339403006723191_1572700686016053248_n