Seznam věcí do porodnice

Termín porodu se nezadržitelně blíží a vy si potřebujete nachystat tašku do porodnice? Projděte si náš článek, který vás provede vším, co potřebujete vědět. Na jeho konci objevíte přehledný seznam, který si vytiskněte a položte na tašku nebo kufr, který si s sebou do porodnice povezete.

Seznam-věcí-do-porodnice-bryndulín-cz

1. Doklady

Ano, bohužel. Papírování se nevyhnete ani při porodu. Když si vše nachystáte s předstihem, nic vás nepřekvapí. Mezi základní doklady a dokumenty, které při příjmu do porodnice budete potřebovat, patří občanský a těhotenský průkaz, kartička pojištěnce a prohlášení o jménu dítěte. Prohlášení o jménu dítěte je papír, který vám při jedné z prohlídek vydá váš ženský lékař. Pro další položky se podívejte do přiloženého souboru na konci článku, kde je vše přehledně uvedeno.

2. Věci k porodu

Při příjmu do porodnice potřebujete co největší pohodlí. Nezapomeňte si proto k tašce z porodnice nachystat pohodlné oblečení. Doporučuje se do tašky přibalit také nějaké lehké jídlo a pití. Chystá se k porodu i váš partner? Kromě přezůvek jej nezapomeňte vybavit také foťákem či kamerou, na  které zachytí první okamžiky vašeho malého miminka. Nezapomeňte na náhradní baterie!

tehotenske-saty-tunika-stella-modre-bryndulin

3. Po porodu – na oddělení šestinedělí

Po porodu budete i s vaším miminkem předáni na oddělení šestinedělí. Pro tento okamžik s sebou právě máte přichystanou objemnou tašku či kufr, do kterých se vám vše vejde.

Po porodu budete například potřebovat poporodní síťované kalhotky – v porodnici využijete alespoň 5 kusů. Do nich se vkládají speciální poporodní vložky k zachycení očistků.

Obzvláště při nástřihu hráze budete zlatem vyvažovat možnost sednout si – naštěstí již k tomu byl vyvinut speciální poporodní polštář k sezení, který je vhodné s sebou mít již v porodnici.

poporodni-polstar-maly-motylci-zluti-modri-bryndulin

Zhruba dva až tři dny po narození dítěte se vám prsa nalejí mlékem, a vy budete řešit situaci, na kterou vás možná dřív nikdo neupozornil – mléko se bude uvolňovat kdykoliv a kdekoliv. A to ještě po dlouhé týdny po narození miminka. Proto je dobré s sebou mít jednorázové vložky do podprsenky – vyhnete se nepříjemným situacím, kdy vám bude mléko stékat po těle. 

S tím se pojí i pořízení podprsenky vhodné ke kojení. Kojicí podprsenka vám umožní pohodlně nakojit dítě i vložit absorpční vložky, které zachytí přebytečné mléko. 

Mnohé porodnice nabízejí možnost využít jejich erární oblečení, ale pokud se chcete cítit komfortně, můžete si již do porodnice přibalit alespoň dvě své kojicí noční košile. Nezapomeňte si vzít ani župan – ten budete potřebovat svůj, a to vždy.

tehotenska--kojici-nocni-kosile-bryndulin

Bez jakých věcí se v porodnici neobejdete? Podívejte se na přehledný seznam pod článkem.

4. Pro miminko

Ihned ze začátku budete pro své miminko potřebovat jednorázové pleny a vlhčené ubrousky. Krém na zadeček je také nezbytností. Dříve se tyto potřeby dostávaly v porodnici, dnes si již vše vozíme sami.  

Oblečení pro miminko je další položka na seznamu. Opět se můžete setkat s tím, že můžete využívat erární oblečení, ale někdy se stává, že ho porodnice příliš mnoho nemají, a vy pak nemáte dítku co obléci. Vše, co budete pro své miminko potřebovat, se dozvíte v přehledném seznamu pod článkem, který si navíc můžete prakticky odškrtávat, takže nic nezapomenete.

 

Stáhněte si SEZNAM VĚCÍ DO PORODNICE zde: STÁHNOUT, a odškrtávejte svůj list.

 

Co budete potřebovat po porodu? Podívejte se na náš článek, ať se můžete v klidu a s předstihem nachystat.

❤ Už jste si pro miminko pořídili pohodlnou a bezpečnou autosedačku? Jak ji vybrat se dočtete v našem článku Jak vybrat správnou autosedačku.

❤ Přemýšlíte, zda dítě vozit v kočárku nebo nosit v šátku? Podívejte se na článek o tom, zda je lepší nosit nebo vozit

❤ Zajímá vás, zda to jde i bez jednorázových plenek? My jsme to zvládli! Podívejte se na náš článek: 

Jak jsme látkovali aneb jde to i bez jednorázových plenek.

❤ Jak své děťátko odmalička motivovat, aby bylo samostatné? Projděte si pár řádků: 

Montessori – rozvíjejte své dítě přirozeně.

 

Potřebujete poradit s výběrem vybavení? Jsme tady pro vás. 

Přejeme Vám klidný porod a zdravé miminko. ❤

Váš tým Bryndulin.cz

Bryndulín.cz (3) (1)

  

 61364747_339403006723191_1572700686016053248_n

 Autorka: Veronika