Užijte si dovolenou s malými dětmi! Jak se sbalit?

Čeká vás jedna z prvních dovolených s malými dětmi? Nemusíte se bát, určitě ji zvládnete v pohodě a s nadhledem. Projděte si pár tipů jak se sbalit na cestu, na co nezapomenout a jak si nový rozměr dovolené skutečně užít.

Dovolená-s-malými-dětmi-bryndulin

Balení na dovolenou? Zvládnete!

S příchodem nového člena rodiny dostává balení na dovolenou úplně jiný rozměr. Někdy je to fuška, ale neberte situaci příliš vážně. S postupem času budete s láskou vzpomínat na vše, co se povedlo, i na případné nezdary.

Dovolená-s-malými-dětmi-2-bryndulin

 

Oblečení

Do míst, kde nebudete mít přístup k pračce, se hodí přibalit o trochu více oblečení. Bryndulíni vám totiž v nestřežený okamžik mohou dokázat, že si dovedou zašpinit oblečení rychlostí blesku. Jejich spokojený úsměv je sice krásný, ale převlékat se musí. Kojenecké oblečení si tedy přibalte pro jistotu ve větším množství, než běžně za den použijete.

Postýlka

Ještě jedna věc se hodí – ať již cestujete k babičce nebo k dalekému moři, od narození až zhruba do 4 let využijete cestovní postýlku. V ní má dítě své pohodlí, zázemí, ale také čisto. Postýlky v ubytovacích zařízeních bývají většinou ve velmi nevhodném stavu, nikdo je totiž moc nekontroluje. Cestovní postýlka má ještě jednu výhodu – zabaví vaše dítě při potřebném balení věcí. Jedinečný bunkr plný zábavy je tak i skvělým místem, kde se dítě vyřádí, mezitím co vy balíte kufr.

detska-cestovni-postylka-restful-s-prebalovaci-podlozkou-a-lehatkem-seda-bryndulin

Něco k snědku by nebylo?

Není nic horšího než kombinace hladového mláděte a dopravní zácpy. Když balíte kufry, nezapomeňte nechat po ruce jednu příruční tašku s jídlem. Dnešní lahvičky a chytré hrnečky už jsou navržené tak, aby se dítě nepobryndalo. Naplňte krabičky dobrotami a hurá za dobrodružstvím!

zdrava-svaca-rebelka-zeleno-oranzova-bryndulin

Hotovo? Ještě moment!

Pohledem dospělého je vše nachystáno, ale jste na cestě k pořádnému průšvihu. Dítě sice má sbaleno základní potřeby, to ale neznamená, že vám za cestu poděkuje. Zapomněli jste totiž na veledůležitou věc, a tou je zábava!

I když se mrně bude jistě nadšeně dívat z okna a budete mu zpívat a s většími hrát různé hry, nastane situace, kdy se bude nudit. A proto je tady – tramtarará – malá taška s hračkami, které dítě ještě nezná. Poplácejte se po rameni, vyzráli jste nad situací! Hračky a zábava se stanou vaším oblíbeným příručním zavazadlem zajišťujícím klidnou cestu celé rodině.

Vyrážíme na cestu!

Konečně se vám povedlo nasoukat do kufrů vše potřebné a můžete vyjet? Gratulujeme, právě jste složili opravdovou zkoušku z dospělosti!

Cestujete autem? Nezapomeňte, že základem je pohodlí vašeho dítěte – když má vše potřebné, cesta vám uběhne bezvadně! Autosedačky jsou dnes speciálně navrženy přesně podle váhy dítěte, aby byly bezpečné a pohodlné zároveň. Hlídejte si, zda vám z první velikosti již dítě neodrostlo.

coto-baby-autosedacka-bolero-0-25-kg-2018-modra-seda-bryndulin

A je to tady! Jsme na místě!

Podařilo se vám vašeho kojence, batole či odrůstající dítko dopravit na místo? Výborně, zábava může začít! Pokud cestujete s více dospělými, střídejte se u dětí a dopřejte si odpočinek. Když se budete věnovat odpočinku a dobře se vyspíte, dovolená pro vás bude skutečně přínosná.

Dovolená-s-malými-dětmi-3-bryndulin

Jak si čas s dětmi užít?

Vzpomínáte si na své dětství? Co jste potřebovali ke štěstí? Zřejmě se doberete k myšlence, že jediné, o co jste doopravdy stáli, byly příjemné chvíle a zážitky. Dopřejte proto svou pozornost i vašim dětem. Je na čase odložit mobily a vrhnout se do víru hry!

Proměňte se v indiány, zvířata ze zoo, nebo třeba v pejsky z Tlapkové patroly. Je jen na vás, jak budou vaše děti vzpomínat na své dětství. Když zapomenete na své dospělácké starosti, dovolenou s mrňaty si užijete i vy!

P.S. Podívejte se okolo sebe. Také vidíte i další rodiče, kteří se do hry ponořili natolik, že je baví snad více než samotné děti? Právě přišli na to, v čem je dovolená s dětmi tak příjemná a relaxující.

 

Přejeme vám krásnou dovolenou!

 logo-bryndulin

Autorka: Veronika Lanková

61364747_339403006723191_1572700686016053248_n